wszywka alkoholowa warszawa

Głównym celem naszego zespołu jest pomoc osobom dotkniętym chorobą alkoholową. Doradzamy, kwalifikujemy i wykonujemy ambulatoryjnie wszywanie esperalu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Jest to jedna z metod uzupełniających leczenia alkoholizmu.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby porozmawiać z lekarzem i dowiedzieć się więcej o tej metodzie leczenia.

Wszywka alkoholowa w Surgery Clinic w Warszawie to:

doświadczony chirurg

Doświadczony chirurg

dogodna lokalizacja

Dogodna lokalizacja

pełna anonimowość

Pełna anonimowość

24h

24/h

Wszywki alkoholowe (Esperal) w Warszawie

Walka z alkoholizmem jest bardzo trudna, nie tylko dla osoby uzależnionej, ale również jej bliskich. Problem uzależnienia dotyczy głównie psychiki i nie może być leczony wyłącznie przez farmaceutyki, jednak warto sięgnąć po środki, które wspomogą walkę w powrocie do trzeźwości. W Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych stosuje się disulfiram w formie codziennie przyjmowanej pigułki. W Europie Wschodniej korzysta się z łatwiejszego sposobu, który pozwala na ciągłe działanie leku przez 8-12 miesięcy. Esperal opiera się na tym samym składniku aktywnym, ale stosowany jest w formie podskórnego implantu. Specjaliści w naszej klinice w Warszawie są ekspertami w tej dziedzinie. Jak on działa i jakie są jego główne zalety?

Esperal Warszawa — usługa realizowana 24/h

Jesteśmy zespołem lekarzy chirurgów z Warszawy i specjalizujemy się w implantacji esperalu, czyli substancji wspomagającej walkę z uzależnieniem od alkoholu. Decydując się na skorzystanie z naszych usług, otrzymują Państwo gwarancję najwyższej jakości obsługi i pełnego profesjonalizmu.

Esperal (disulfiram) – środek stosowany w leczeniu alkoholizmu

Esperal (disulfiram) jest silnym lekiem, który powstrzymuje organizm przed wytwarzaniem ezymów, rozkładających alkohol. Działa niezwykle skutecznie, bo już niewielka ilość alkoholu, spożywana podczas korzystania ze wszywki będzie mieć bardzo silny wpływ na organizm, reakcja organizmu będzie podobna do kaca, ale ciężka. Bóle i zawroty głowy, nadmierne pocenie się, spacer ciśnienia krwi, przyspieszone bicie serca, hiperwentylacja, a nawet skrajny niepokój – z tym wszystkim trzeba się liczyć w przypadku spożycia alkoholu w trakcie leczenia esperalem. Skutki te będą utrzymywać się do 10-12 godzin, a zaczną się od razu po spożyciu.

Co ciekawe, disulfiram działa nie tylko na mocne alkohole, jak wódka czy likiery, ale równie skutecznie poradzi sobie z piwem, cydrem, czy (uwaga!) czekoladkami nadziewanymi alkoholem, a nawet lekami, które oparte są na niewielkiej ilości alkoholu. Esperal to silnie działający środek, który ma wywołać w użytkowniku bardzo silny wstręt do alkoholu.

Czym jest wszywka alkoholowa i dlaczego jest skuteczna?

Zaszycie alkoholowe polega na umieszczeniu (implantacji) sterylnych tabletek inhibiotra dehydrogenazy aldehydowej (esperalu). Procedura została wprowadzona ponad 20 lat temu we Francji. W chwili obecnej jest szeroko praktykowana w Europie Wschodniej i krajach byłego Związku Radzieckiego. Wszczepiony lek rozpuszczając się powoli, przenika do krążenia krwi, osiągając w nim właściwe stężenie przez okres od 10 do 13 miesięcy. Badania pokazują, że skuteczność terapii wynosi między 93 a 95 procent pacjentów poddanych zaszyciu.

Główną ideą wszywek antyalkoholowych jest stworzenie silnej niechęci u osoby uzależnionej. Alkoholicy często potrzebują silnego bodźca, który przekona ich o szkodliwości picia i przekona, że spożycie środka odurzającego da jedynie krótkotrwałą ulgę i chwilowo zamaskuje odczuwany ból psychiczny.

W przeciwieństwie do nowych leków używanych w leczeniu alkoholizmu, które albo blokują efekty działania alkoholu, albo powodują niechęć do jego spożycia, inhibitor dehydrogenzy aldehydowej (esperal) powoduje wystąpienie zespołu nasilonych i uogólnionych objawów zatrucia alkoholem. Zespół ten charakteryzuje się: bólem głowy, uderzeniami gorąca, złym samopoczuciem, dusznością, kołataniem serca i wymiotami. Ponadto u takich pacjentów również mogą wystąpić: niedociśnienie tętnicze, tachykardia i zapaść sercowo-naczyniowa. Niemniej jednak opisana powyżej reakcja o ciężkim przebiegu występuje rzadko.

Plusy i minusy wszywki alkoholowej

Główną zaletą stosowania wszywek jest fakt, że działa on bez przerwy. Nie ma możliwości samodzielnego wyjęcia i skrócenia czasu działania. Dzięki temu ma znacznie większą skuteczność niż tabletki i jednocześnie nie jest możliwe udawanie przed bliskimi, że nadal korzysta się z pomocy tabletek, przy jednoczesnym zaprzestaniu ich brania. Disulfiram (esperal) działa do 12 miesięcy, dzięki czemu wspiera w kuracjach odwykowych bardzo długo, wspierając skuteczny detoks. Wszywka może być łatwo dołączona do programu odwykowego, pomagając stworzyć silną niechęć do alkoholu, podczas gdy uzależniony próbuje rozwiązać swoje problemy i znaleźć skuteczniejszą niż używka odpowiedź.

To, co jest zaletą wszywki jest jednocześnie jej wadą – nie można usunąć wszywki samodzielnie. Nie można być zmuszonym do korzystania z esperalu, dlatego, jeżeli uzależniony zdecyduje się na usunięcie wszywki żaden lekarz mu legalnie nie odmówi. Wszywka alkoholowa nie jest szkodliwa, tak samo jak jej usunięcie.

wszywki alkoholowe warszawa

Jak przygotować się do zabiegu wszycia Esperalu?

Każdy zabieg chirurgiczny czy też operacja wymagają od pacjenta odpowiedniego przygotowania. Ma to na celu stworzenie idealnych warunków do przeprowadzenia danego zabiegu. Nie inaczej jest w przypadku zabiegu wszycia Esperalu. Pomimo tego, że jest to dość prosty i szybki zabieg, wymaga on odpowiedniego przygotowania.

W pierwszej kolejności pacjent musi udać się na wizytę do lekarza, który przeprowadzi z nim wywiad na temat jego oczekiwać i nastawianie względem zabiegu, a także uzyska inne niezbędne do przeprowadzenia zabiegu informacje oraz wykryje ewentualne przeciwskazania. Jeśli pacjent zostanie dopuszczony do zabiegu, musi on pamiętać o kilku ważnych zasadach, których musi się trzymać. Do zabiegu należy podjeść z odpowiednim nastawieniem psychicznym i fizycznym. Oprócz tego pacjent w dniu zbiegu nie może być pod wpływem alkoholu, a co więcej nie może on spożywać alkoholu w ciągu 12 h poprzedzających zabieg. Niestosowanie się do tej zasady może sprawić, że zabieg będzie niebezpieczny dla zdrowia pacjenta oraz wszyta substancja nie przyjmie się i zostanie odrzucona przez organizm.

Jak wygląda zabieg wszycia esperalu w naszej klinice w Warszawie?

Warunkiem wykonania zabiegu jest niespożywanie alkoholu przez okres dwunastu godzin poprzedzających wykonanie zabiegu. Po znieczuleniu miejscowym (zastrzyk z lidokainy), chirurg jednorazowo umieszcza od 4 do 6 sterylnych tabletek. Wkładane są one pomiędzy tkankę podskórną i powięź (elastyczną błonę) obejmującą mięśnie szkieletowe. Miejsce umiejscowienia leku zależy od chirurga. Najczęstsze lokalizacje to górny zewnętrzny kwadrant pośladka, okolica podłopatkowa i okolica pachwinowa. Długość cięcia skóry wynosi zazwyczaj od 1 do 1,5 cm długości. Cięcie zamyka się szwami.

Czasami, aby zapobiec infekcji podaje się profilaktycznie antybiotyki oraz leki przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe), które zmniejszają odpowiedź zapalną.