wszywka alkoholowa warszawa

Głównym celem naszego zespołu jest pomoc osobom dotkniętym chorobą alkoholową. Doradzamy, kwalifikujemy i wykonujemy ambulatoryjnie wszywanie esperalu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Jest to jedna z metod uzupełniających leczenia alkoholizmu.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby porozmawiać z lekarzem i dowiedzieć się więcej o tej metodzie leczenia.

Wszywka alkoholowa w Surgery Clinic w Warszawie to:

doświadczony chirurg

Doświadczony chirurg

dogodna lokalizacja

Dogodna lokalizacja

pełna anonimowość

Pełna anonimowość

24h

24/h

Wszywki alkoholowe (Esperal) w Warszawie

Walka z alkoholizmem jest bardzo trudna, nie tylko dla osoby uzależnionej, ale również jej bliskich. Problem uzależnienia dotyczy głównie psychiki i nie może być leczony wyłącznie przez farmaceutyki, jednak warto sięgnąć po środki, które wspomogą walkę w powrocie do trzeźwości. W Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych stosuje się disulfiram w formie codziennie przyjmowanej pigułki. W Europie Wschodniej korzysta się z łatwiejszego sposobu, który pozwala na ciągłe działanie leku przez 8-12 miesięcy. Esperal opiera się na tym samym składniku aktywnym, ale stosowany jest w formie podskórnego implantu. Specjaliści w naszej klinice w Warszawie są ekspertami w tej dziedzinie. Jak on działa i jakie są jego główne zalety?

Esperal Warszawa — usługa realizowana 24/h

Jesteśmy zespołem lekarzy chirurgów z Warszawy i specjalizujemy się w implantacji esperalu, czyli substancji wspomagającej walkę z uzależnieniem od alkoholu. Decydując się na skorzystanie z naszych usług, otrzymują Państwo gwarancję najwyższej jakości obsługi i pełnego profesjonalizmu.

Esperal (disulfiram) – środek stosowany w leczeniu alkoholizmu

Esperal (disulfiram) jest silnym lekiem, który powstrzymuje organizm przed wytwarzaniem ezymów, rozkładających alkohol. Działa niezwykle skutecznie, bo już niewielka ilość alkoholu, spożywana podczas korzystania ze wszywki będzie mieć bardzo silny wpływ na organizm, reakcja organizmu będzie podobna do kaca, ale ciężka. Bóle i zawroty głowy, nadmierne pocenie się, spacer ciśnienia krwi, przyspieszone bicie serca, hiperwentylacja, a nawet skrajny niepokój – z tym wszystkim trzeba się liczyć w przypadku spożycia alkoholu w trakcie leczenia esperalem. Skutki te będą utrzymywać się do 10-12 godzin, a zaczną się od razu po spożyciu.

Co ciekawe, disulfiram działa nie tylko na mocne alkohole, jak wódka czy likiery, ale równie skutecznie poradzi sobie z piwem, cydrem, czy (uwaga!) czekoladkami nadziewanymi alkoholem, a nawet lekami, które oparte są na niewielkiej ilości alkoholu. Esperal to silnie działający środek, który ma wywołać w użytkowniku bardzo silny wstręt do alkoholu.

Czym jest wszywka alkoholowa i dlaczego jest skuteczna?

Zaszycie alkoholowe polega na umieszczeniu (implantacji) sterylnych tabletek inhibiotra dehydrogenazy aldehydowej (esperalu). Procedura została wprowadzona ponad 20 lat temu we Francji. W chwili obecnej jest szeroko praktykowana w Europie Wschodniej i krajach byłego Związku Radzieckiego. Wszczepiony lek rozpuszczając się powoli, przenika do krążenia krwi, osiągając w nim właściwe stężenie przez okres od 10 do 13 miesięcy. Badania pokazują, że skuteczność terapii wynosi między 93 a 95 procent pacjentów poddanych zaszyciu.

Główną ideą wszywek antyalkoholowych jest stworzenie silnej niechęci u osoby uzależnionej. Alkoholicy często potrzebują silnego bodźca, który przekona ich o szkodliwości picia i przekona, że spożycie środka odurzającego da jedynie krótkotrwałą ulgę i chwilowo zamaskuje odczuwany ból psychiczny.

wszywki alkoholowe warszawa

W przeciwieństwie do nowych leków używanych w leczeniu alkoholizmu, które albo blokują efekty działania alkoholu, albo powodują niechęć do jego spożycia, inhibitor dehydrogenzy aldehydowej (esperal) powoduje wystąpienie zespołu nasilonych i uogólnionych objawów zatrucia alkoholem. Zespół ten charakteryzuje się: bólem głowy, uderzeniami gorąca, złym samopoczuciem, dusznością, kołataniem serca i wymiotami. Ponadto u takich pacjentów również mogą wystąpić: niedociśnienie tętnicze, tachykardia i zapaść sercowo-naczyniowa. Niemniej jednak opisana powyżej reakcja o ciężkim przebiegu występuje rzadko.

Plusy i minusy wszywki alkoholowej

Główną zaletą stosowania wszywek jest fakt, że działa on bez przerwy. Nie ma możliwości samodzielnego wyjęcia i skrócenia czasu działania. Dzięki temu ma znacznie większą skuteczność niż tabletki i jednocześnie nie jest możliwe udawanie przed bliskimi, że nadal korzysta się z pomocy tabletek, przy jednoczesnym zaprzestaniu ich brania. Disulfiram (esperal) działa do 12 miesięcy, dzięki czemu wspiera w kuracjach odwykowych bardzo długo, wspierając skuteczny detoks. Wszywka może być łatwo dołączona do programu odwykowego, pomagając stworzyć silną niechęć do alkoholu, podczas gdy uzależniony próbuje rozwiązać swoje problemy i znaleźć skuteczniejszą niż używka odpowiedź.

To, co jest zaletą wszywki jest jednocześnie jej wadą – nie można usunąć wszywki samodzielnie. Nie można być zmuszonym do korzystania z esperalu, dlatego, jeżeli uzależniony zdecyduje się na usunięcie wszywki żaden lekarz mu legalnie nie odmówi. Wszywka alkoholowa nie jest szkodliwa, tak samo jak jej usunięcie.

Jak wszyty w Warszawie Esperal reaguje na alkohol we krwi?

Esperal jako środek farmakologiczny, który skutecznie blokuje produkcję enzymów metabolizujących alkohol, jest uznawany za jedną z najlepszych metod leczenia uzależniania. Alkohol, który u pacjentów posiadających wszywkę alkoholową, nie jest trawiony, a co się z tym wiąże – po ustaniu jego wpływu pojawiają się ciężkie objawy kaca. Bóle głowy, nudności, brak możliwości wstania z łóżka to tylko część z objawów, które mogą spotkać pacjentów spożywających alkohol po zaszyciu.

Reakcja organizmu po spożyciu alkoholu, kiedy pod skórą znajduje się implant, powoduje także wzrost ciśnienia krwi, uczucie niepokoju, które może doprowadzić do hiperwentylacji, a nawet ataków paniki. Objawy picia po zaszyciu utrzymują się również znacznie dłużej niż w przypadku zwykłego kaca i są na tyle silne, iż pacjenci rzadziej sięgają po alkohol ponownie.

wszycie esperalu warszawa

Jak przygotować się do zabiegu wszycia Esperalu?

Każdy zabieg chirurgiczny czy też operacja wymagają od pacjenta odpowiedniego przygotowania. Ma to na celu stworzenie idealnych warunków do przeprowadzenia danego zabiegu. Nie inaczej jest w przypadku zabiegu wszycia Esperalu. Pomimo tego, że jest to dość prosty i szybki zabieg, wymaga on odpowiedniego przygotowania.

W pierwszej kolejności pacjent musi udać się na wizytę do lekarza, który przeprowadzi z nim wywiad na temat jego oczekiwać i nastawianie względem zabiegu, a także uzyska inne niezbędne do przeprowadzenia zabiegu informacje oraz wykryje ewentualne przeciwskazania. Jeśli pacjent zostanie dopuszczony do zabiegu, musi on pamiętać o kilku ważnych zasadach, których musi się trzymać. Do zabiegu należy podjeść z odpowiednim nastawieniem psychicznym i fizycznym. Oprócz tego pacjent w dniu zbiegu nie może być pod wpływem alkoholu, a co więcej nie może on spożywać alkoholu w ciągu 12 h poprzedzających zabieg. Niestosowanie się do tej zasady może sprawić, że zabieg będzie niebezpieczny dla zdrowia pacjenta oraz wszyta substancja nie przyjmie się i zostanie odrzucona przez organizm.

Jakie są przeciwwskazania do zaszycia Esperalu?

Każdorazowo przed podjęciem decyzji o zaszyciu alkoholowym, konieczne jest odbycie konsultacji z lekarzem, który nie tylko oceni ogólną kondycję organizmu pacjenta oraz stopień jego uzależniania, ale przede wszystkim ustali, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do implementacji.

Z racji tego, że warunkiem wprowadzenia Esperalu pod skórę, jest trzeźwość pacjenta na co najmniej 12 godzin przed zabiegiem, zabronione jest w tym czasie spożywanie jakiegokolwiek alkoholu. Należy także pamiętać, że istnieje szereg przeciwwskazań zdrowotnych, które powodują, że nie każdy będzie mógł skorzystać z tej metody leczenia alkoholizmu, do nich należą m.in.:

  • uczulenie na disulfiram (esperal) oraz inne składniki leku;
  • choroby układu krążenia – zwłaszcza niedokrwienie serca, nadciśnienie tętnicze oraz niewydolność serca;
  • choroby na tle zaburzeń psychicznych – różnego rodzaju psychozy niezwiązane z alkoholem, zaburzenia poznawania oraz próby samobójcze.

Wizyta u lekarza przed zabiegiem zaszycia alkoholowe pozwala także na ustalenie, czy lek może ingerować z innymi chorobami. Pacjenci z chorobami układu oddechowego, cukrzycą czy padaczką, a także zdiagnozowaną niewydolnością nerek oraz wątroby, powinny poinformować o tym specjalistę i zachować ostrożność podczas zaszycia.

Jak wygląda zabieg wszycia esperalu w naszej klinice w Warszawie?

Warunkiem wykonania zabiegu jest niespożywanie alkoholu przez okres dwunastu godzin poprzedzających wykonanie zabiegu. Po znieczuleniu miejscowym (zastrzyk z lidokainy), chirurg jednorazowo umieszcza od 4 do 6 sterylnych tabletek. Wkładane są one pomiędzy tkankę podskórną i powięź (elastyczną błonę) obejmującą mięśnie szkieletowe. Miejsce umiejscowienia leku zależy od chirurga. Najczęstsze lokalizacje to górny zewnętrzny kwadrant pośladka, okolica podłopatkowa i okolica pachwinowa. Długość cięcia skóry wynosi zazwyczaj od 1 do 1,5 cm długości. Cięcie zamyka się szwami.

Czasami, aby zapobiec infekcji podaje się profilaktycznie antybiotyki oraz leki przeciwuczuleniowe (antyhistaminowe), które zmniejszają odpowiedź zapalną.

Gdzie wszyć Esperal w Warszawie?

Wszywka antyalkoholowa powinna zostać wprowadzona pod skórę jedynie w sprawdzonej klinice, która specjalizuje się w implantacji tego typu leków. W naszej placówce Surgery Clinic na warszawskim Wilanowie pacjenci otrzymują kompleksową opiekę przed zabiegiem, a także są kierowani na konsultację ze specjalistą. Pozwoli to na dobranie odpowiedniej i skutecznej dawki leku, a także sprawdzeniu, czy nie istnieją żadne przeciwwskazania zdrowotne, co do zaszycia alkoholowego. W trakcie wizyty w naszej klinice w Warszawie pacjenci są również informowani o wszystkich aspektach związanych z zaszyciem, a podczas rozmowy mogą uzyskać odpowiedzi na pytania i wątpliwości, które z pewnością ich nurtują.